Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılır?

Düğün Davetiyesi Nasıl Dağıtılır?

Gelin ve damat adayları için bir diğer sıkıntılı iş ise düğün davetiyelerinin dağıtımıdır. Bu aslında yazıldığı gibi kolay bir iş değildir. Belli bir düzende ve adap ile verilmesi gerekir. Erzurum ucuz davetiye gönderimi işlemi yapan firmamızla, bu işin zorluğunu da biz üstleniyoruz. Peki düğün davetiyeleri nasıl dağıtılmaktadır?

Düğün davetiyesi nasıl dağıtılır?

Bu mutlu gününüz için davetiyeleri seçip, tasarladınız ve artık sıra dağıtma işlemine kaldı. Öncelikle düğün davetiyelerinin dağıtımını mümkünse sahiplerine elden verin. İş yerinde çalışan ve ayrıyeten düğün hazırlıkları ile uğraşan damat ve gelin adayları için davetiyeleri teslim etmek külfet gibi geliyor. Fakat çok zorunlu haller dışında davetiyelerin elden verilmemesi, kültürümüzde ayıp olarak nitelendirilir. Bu sebeple akşam iş saati çıkışında, müstakbel eş adayınız ile birlikte dağıtabilirsiniz. Her gün iş çıkışı 3 – 4 akrabanıza ya da sevdiğinize elden verdiğinizde bile, kısa sürede bitecektir. Ayrıca davetiyeleri elden alan davetliler çok sevinecektir.

Davetiyeleri elden teslim etmek istiyorsunuz ama davetlilerin bazıları çok uzak mesafelerde ikamet ediyor olabilir. Mesela size uzak bir noktada oturan akrabalarınız var diyelim. Orada oturan ve samimi olduğunuz bir kişiye davetiyeleri teslim edip, onun dağıtım yapmasını sağlayabilirsiniz. Ya da davetiyenizi sosyal medya üzerinden atmanız bazı durumlarda ayıp olabiliyor. Bu durumda yine o bölgedeki bir arkadaşınıza, haberleşme uygulamaları üzerinden davetiyenizi gönderip, bu davetiyeleri arkadaşınızın sosyal medya üzerinden göndermesini sağlayabilirsiniz. Arkadaşınızın davetlilere, davetiyeniz bana ulaştı ama yoğunluktan size gönderemedim, buyurun resmi diye atacağı mesaja kimse alınmayacaktır.

Gruplara ayırın ya da profesyonel firmalara teslim edin

Yine de davetiyeleri elden teslim verecek vaktiniz yoksa ya da size bu durum zor geliyorsa, davetli listelerini gruplandırıp, her grubun davetiyesini belirleyeceğiniz bir kişiye dağıtmak için verebilirsiniz. Aradan kısa bir zaman sonra davetiyeleri verdiğiniz kişileri arayıp, dağıtıp dağıtmadıklarını sormanızda yarar var. Bir diğer alternatif ise; Erzurum ucuz davetiye gönderim işlemi yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Sizlerin yerine davetiyelerini en hızlı ve kibar bir şekilde dağıtımını yapabiliriz.

Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *